Psychosomatiek
Fysiotherapie bij Functioneel Neurologische Symptomen met dr. Didi Rhebergen, dr. Jeannette Gelauff, en MSc Bart van Buchem
€ 599,00
Inclusief
Digitale leeromgeving, handouts, lunch, koffie/thee en frisdranken
Niveau
Post HBO/Ma Fysiotherapie
Afronding
Certificaat en 18 punten voor register Algemeen, Psychosomatiek en Keurmerk
Tijdsduur
2 opeenvolgende lesdagen
Locaties
Hotel Almere van der Valk,Hotel Schiphol A4 van der Valk
Inleiding
Functionele neurologische symptomen (FNS) worden niet veroorzaakt door een structurele afwijking in het zenuwstelsel, maar door een functiestoornis daarvan. FNS wordt ook wel conversiestoornis genoemd.
De diagnose van FNS kan niet meer op grond van psychosociale factoren worden gesteld, evenmin door alleen andere verklaringen voor de symptomen uit te sluiten. De diagnose FNS kan op grond van neurologisch onderzoek worden gesteld, waarbij klinische tests de diagnose steunen.
Na een indrukwekkende gebeurtenis kan een biologische respons worden geactiveerd: de zogeheten ‘fight or flight’ reactie. FNS kan zich ontwikkelen doordat deze reactie de verwerking verandert van de sensorische en motorische informatie in de hersenen. De nieuwe symptomen worden als gevaar gezien, waardoor de aandacht op die symptomen wordt gericht. Deze aandacht doet de symptomen voortduren.
Als de aandacht kan worden afgeleid blijken de symptomen inderdaad te verbeteren, wat een belangrijk principe van de behandeling is.
De cursus wordt gegeven door een neuropsychiater, neuroloog en fysiotherapeut die vooraan staan in de kennis en kunde over de FNS patiënt.
dr. Jeannette Gelauff (AIOS neurologie), dr. Didi Rhebergen (neuropsychiater) en Bart van Buchem (MSc).
Na afloop van deze cursus is er de mogelijkheid om jouw gegevens op de website van de FNS stichting te plaatsen. Zodat jij ook vindbaar wordt als FNS specialist.
Inhoud
- Bekend raken met de geschiedenis en ontwikkeling van FNS
- Bekend raken met huidige diagnosestelling van motorische FNS
- Bekend raken met de psychologische aspecten en psychopathologie bij FNS patiënten
- In kaart kunnen brengen van motorische FNS
- Begrip krijgen van de multidisciplinaire behandeling van motorische FNS
- Bekend raken met de voorlichting van FNS patiënten t.b.v. de revalidatie
- Leren beïnvloeden van motorische FNS met fysiotherapie
- Leren zorgen voor terugvalpreventie bij FNS
Doelstellingen
- De cursist heeft na de cursus kennisgenomen van de diagnostische criteria en kan zijn of haar interventie aan laten sluiten
- De cursist beheerst de principes van de behandeling en is in staat om daarmee mild complexe patiënten te behandelen
- De cursist kent hierbij de grenzen van het domein fysiotherapie en zoekt waar nodig samenwerking met behandelaren in het psychiatrische werkveld
Tijdsduur Totaal aantal studie uren (punten)
2 aaneengesloten lesdagen 18 (contacturen + 4 uur voorbereiding)
Aantal deelnemers
Maximaal 27
Certificaat
Bij 100% aanwezigheid
Kosten
De kosten voor deze cursus zijn 599,- euro (geen btw) incl. koffie, thee, lunch en frisdranken, de handouts en een jaar lang toegang tot de digitale leeromgeving van de cursus.
De cursus hoeft nog niet direct betaald te worden. Zodra we voldoende aanmeldingen hebben laten we je dit weten en sturen we de factuur.
Er is nog geen e-learning beschikbaar voor deze cursus.
“Zeer leuke en goede cursus. Dagen zijn voorbij gevlogen. Erg goede docenten met veel kennis van zaken.”
"Ik vond het opnieuw een inhoudrijke en zinvolle cursus die ik in mijn praktijk goed kan toepassen.Goede organisatie, goede inhoud, goede docenten,prettige leeromgeving, goede locatie, fijne brunch,ontspannen sfeer."
"Leerzaam en fijn voor de praktijk.De eerste dag vond ik interessant maar aansluitend voelde ik me wat onthand en ontmoedigd. De tweede dag trok dat helemaal recht."
"Hele boeiende cursus.De afwisseling van sprekers was erg leuk, omdat daardoor de fns van alle kanten werd belicht."
Psychosomatiek
Fysiotherapie bij Functioneel Neurologische Symptomen met dr. Didi Rhebergen, dr. Jeannette Gelauff, en MSc Bart van Buchem
€ 599,00
Inclusief
Digitale leeromgeving, handouts, lunch, koffie/thee en frisdranken
Niveau
Post HBO/Ma Fysiotherapie
Afronding
Certificaat en 18 punten voor register Algemeen, Psychosomatiek en Keurmerk
Tijdsduur
2 opeenvolgende lesdagen
Locaties
Hotel Almere van der Valk,Hotel Schiphol A4 van der Valk
Startdatum | Maand | Variant | Plaats | Planning | Aantal inschrijvingen | Inschrijven |
---|
Aangedreven door Eduframe