Type 1 (Winging) Scapula dysfunctioneren: oefeningen met Ann Cools

Wanneer er bij een scapula dysfuntie het evenwicht tussen de vier rotator cuff spieren wordt verstoord waardoor de grote rug-, borst- en nek¬spieren compensatoir het schouderblad moeten stabiliseren, zijn daar verschillende schouderoefeningen voor die je als fysiotherapeut kunt inzetten. Heeft jouw patiënt een type 1 scapula dysfunctie (winging)? Ga aan de slag met deze serie oefeningen uit de schoudercursussen van prof. dr. Ann Cools en prof. dr. Anju Jaggi.

  1. Stretching Pectoralis Minor
  2. Side-lying external rotation (low ratio UT-LT)
  3. Inferior Glide Scapula With Er And Thoracic Extension
  4. Prone extension (low ratio UT-LT)
  5. Serratus punch supine (low ratio UT-SA)

 

 

De schoudercursus van prof. dr. Ann Cools

Ann Cools is een Belgische fysiotherapeut en onderzoeker, die bekend staat om haar expertise in schouderrevalidatie en -behandeling. Ze heeft ook haar eigen schoudercursussen ontwikkeld, genaamd “Schouderklachten (level I, II en III)”, waarin ze zich richt op het ontwikkelen van een dieper begrip van de anatomie en biomechanica van de schouder en het toepassen van wetenschappelijk onderbouwde revalidatieprincipes.

Hier is wat feedback van cursisten:

Gefascineerd zoals Ann Cools de recente wetenschap koppelt aan praktische tools voor de praktijk!

Zeer enthousiast na het volgend van de cursussen van Ann. Zij weet zo veel van dit onderwerp maar kan dit ook snel koppelen aan praktische tools voor in de praktijk. Een ontzettend inspirerende vrouw die je weet te boeien van begin tot eind!

 

Hele leuke en praktijkgerichte cursus van Anju Jaggi

Goede ervaring met Fysiolinks! Alle informatie voor de cursus ruim op tijd waardoor je jezelf goed kon voorbereiden. De cursus is erg praktijkgericht en ze gebruikt veel praktijkvoorbeelden! Verder alles goed evidence based onderbouwd! Zet je goed aan het denken om kritisch naar je eigen vak te blijven kijken!

De schoudercursus van dr. Anju Jaggi

Anju Jaggi is een fysiotherapeut en wetenschapper uit het Verenigd Koninkrijk, die gespecialiseerd is in de behandeling van complexe schouderaandoeningen. Ze heeft haar eigen schoudercursus ontwikkeld, genaamd “Solving complex shoulder problems“, waarin ze zich richt op een combinatie van mobilisatie, versterkende oefeningen en neuromusculaire re-educatie om schouderaandoeningen zoals schouderinstabiliteit te behandelen. De belangrijkste doelstellingen zijn het beter begrijpen van spierrekruteringspatronen, structurele tekorten en de psychosociale factoren bij de behandeling van complexe schouderinstabiliteit en pijn (RCRSP).

Gerelateerde artikelen

Casus: Dry Needling bij pijnlijke heup door artrose

Lees hoe Dry Needling bij heupartrose effectief bijdraagt aan pijnvermindering en betere mobiliteit.

Casus: Leven met endometriose, hoe fysiotherapie bijdraagt aan herstel van functie en kwaliteit van leven

Lees hoe fysiotherapie bij endometriose bijdraagt aan pijnvermindering, mobiliteit en werkhervatting. Praktijkvoorbeeld uit de online cursus »

Frozen shoulder en verwachtingsmanagement: het psychosociale perspectief met prof. dr. Jeremy Lewis

Ontdek met prof. dr. Jeremy Lewis hoe verwachtingsmanagement bij frozen shoulder de revalidatie positief beïnvloedt. »

Fysiolinks helpt je onthouden

/
Heb je ooit al eens een cursus gevolgd en geworsteld met het integreren van de inhoud in je praktijk? Dan hebben wij een oplossing.

Nieuwe cursus bij Fysiolinks: Dry Needling

/
Geef jezelf deze eenvoudig te leren en praktische skills voor in je therapeutische toolbox.

Making Sense out of Chronic lower back pain

/
Heb je ooit al eens een cursus gevolgd en geworsteld met het integreren van de inhoud in je praktijk?

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

Fysiolinks houdt je sterk in je vak met de nieuwsbrief voor kennis en vaardigheden die écht bijblijven.